O kancelarii:

Nasza kancelaria specjalizuje się w postępowaniach działowych – o podział majątku wspólnego, o dział spadku, o zniesienie współwłasności. 

Postępowania działowe należą do bardzo skomplikowanych – zarówno pod względem faktycznym, jak i prawnym. Jako, że ich uczestnikami są często osoby najbliższe, niosą ze sobą silny ładunek emocjonalny.

Wspieramy naszych Klientów już na etapie przygotowania do postępowania – przeprowadzamy szczegółowy audyt majątku podlegającego podziałowi i na tej podstawie opracowujemy strategię działania. Jeżeli istnieje szansa na osiągnięcie satysfakcjonującego porozumienia, negocjujemy, jeśli nie – reprezentujemy interesy naszych Klientów w sądzie. 

Nasze dotychczasowe doświadczenie, obejmujące dziesiątki postępowań i setki godzin spędzonych na salach sądowych, pozwala zaproponować kompleksowe rozwiązania, dopasowane do indywidualnych potrzeb. Posługujemy się językiem angielskim i francuskim, co umożliwia skuteczne świadczenie pomocy prawnej w sprawach z elementem międzynarodowym. 

Chociaż siedziba kancelarii mieści się w Poznaniu, nasze usługi świadczymy na terytorium całej Polski, a także za granicą.

Nasz zespół

Ewelina Mierzwicka

Wspólnik i założyciel Kancelarii. Ekspert w dziedzinie prawa cywilnego i prawahandlowego. W swojej praktyce zajmuje się kompleksową obsługą podmiotów gospodarczych oraz obsługą korporacyjną spółek prawa handlowego. Posiada doświadczenie w transakcjach związanych z łączeniem, podziałem i przekształceniem spółek prawa handlowego, reprezentując zarówno zbywców, jak i nabywców aktywów, w tym nieruchomości. W kancelarii odpowiada także za prowadzenie sporów z elementem transgranicznym. Wieloletnie...
Czytaj więcej

Hubert Lipiński

radca prawny+48 660 529 496
Wspólnik i założyciel Kancelarii. Ekspert w dziedzinie prawa cywilnego i gospodarczego. W obszarze jego szczególnych zainteresowań leżązagadnienia związane z inwestycyjnym procesem budowlanym. Wynikiem tych zainteresowań jest szerokie doświadczenie w prowadzeniu sporów dotyczących wad wykonawczych budynków. W swej dotychczasowej praktyce reprezentował zarówno inwestorów, jak i wykonawców na obszarze całej Polski. W kancelarii odpowiada także za prowadzenie postępowań działowych obejmujących podział nieruchomości....
Czytaj więcej