W 2019 r. w Polsce orzeczono około 65.000 rozwodów. Zdecydowaną większość rozwiedzionych małżonków łączył ustrój wspólności majątkowej małżeńskiej. Niejednokrotnie małżonkom, w czasie trwania małżeństwa, udało się zgromadzić znaczny dorobek. Po rozstaniu trzeba go podzielić, a interesy byłych małżonków bywają sprzeczne.
Jeżeli, pomimo rozwodu, małżonkowie pozostają zgodni, podział majątku może nastąpić w drodze zawartej pomiędzy nimi umowy. Niestety, skonfliktowane strony potrafią znaleźć porozumienie w kwestiach majątkowych. Spór może pojawić się na wielu płaszczyznach – począwszy od składu majątku wspólnego, przez wartość poszczególnych składników, aż po sposób przeprowadzenia samego podziału. Życie pisze różne scenariusze. Najczęściej podziałowi podlegają mieszkania, samochody czy oszczędności. Sytuacja komplikuje się, jeżeli mieszkanie obciążone jest hipoteką, samochód jest przedmiotem leasingu, jedno z małżonków prowadzi działalność gospodarczą, oszczędności pochodzą z darowizny od rodziców… A to jedynie wybrane okoliczności.
Jesteśmy specjalistami od trudnych podziałów. Wybrane zostały opisane w zakładce „Zobacz doświadczenie”. Uchroniliśmy wielu naszych Klientów przed nietrafionymi decyzjami i pomogliśmy rozpocząć nowy rozdział w życiu na własnych warunkach. Zastanawiasz się czy nawiązać z nami współpracę? Sprawdź, jak pomogliśmy innym.
Case study – obsługa procesów budowlanych
Jedną z silnych specjalizacji Kancelarii jest obsługa procesów budowlanych w całej Polsce. Tym razem Klient - podwykonawca dużej inwestycji - miał problem z otrzymaniem wynagrodzenia za wykonane prace. Generalny wykonawca zarzucał naszemu Klientowi szereg wad wykonawczych. W związku z tym odmówił odebrania wykonanych robót, postanowił skorzystać z wykonawstwa zastępczego i powierzył usunięcie tych rzekomych wad podmiotowi trzeciemu. Następnie, Generalny wykonawca potrącił wartość tych prac z wynagrodzeniem naszego Klienta i odmówił jego wypłaty. Sprawą zajął się mec. Hubert Lipiński. Przygotowując się do procesu pomógł on w pierwszej kolejności zabezpieczyć odpowiedni materiał...
Czytaj więcej...Case study – prowadzenie postępowań sądowych
Do kancelarii zgłosił się Klient - wspólnik spółki cywilnej działającej w sektorze sprzedaży wysoko wyspecjalizowanego sprzętu medycznego. Pozostali wspólnicy spółki podjęli uchwałę o wyłączeniu naszego Klienta ze spółki i wypłacili na jego rzecz kwotę 100.000,00 zł, która to kwota miała stanowić całkowite rozliczenie z tytułu jego udziału w spółce. Spółka nie miała dużego majątku materialnego. W jego skład wchodził w zasadzie tylko sprzęt biurowy. Pokaźny zysk generowała za pomocą skutecznej sieci sprzedaży i wysokim marżom. Nie posiadała żadnych mocy wytwórczych. Pomiędzy wspólnikami zaistniał spór co do tego, czy obliczając wartość...
Czytaj więcej...